Gümüşün Özellikleri

0
99

Metal bir element olan gümüş parlak ve beyaz ya da gri renklerde karşımıza gelebilmektedir. Ekonomik oluşu ile dikkat çektiği gibi şık duruşu sayesinde de insanların en başta almak istediği takılar arasındadır. Gümüşün hem erkeklerde, hem de bayanlarda kullanılabilen takılardan biri oluşu herkesin ilgisini çekmiştir. Bu yüzden de yüzyıllardan beri kullanılmaya devam edilen bir metaldir.

Gümüşün Özellikleri Nelerdir?

  • Temiz hava ile temas ettiğinde ya da temiz berrak bir suyun içerisine bırakıldığı zaman aynı özelliklerini ve imkanlarını sağlayarak kendisini korumaya almaktadır.
  • Gümüş mücevherlerde kararma söz konusudur. Ancak; bu durum kötü hava koşulları ve diğer imkanlarla karşılaştığında meydana gelen hassas bir durumdur.
  • Gümüş takılarınıza ve mücevherlerinize az bir miktar oksijen ve kükürt temas etmesi sonucunda kararma söz konusu olur. Bu yüzden kullanımlardan sonra mutlaka gümüş takınızı silerek bakımını yapın.
  • Toprağın altında kendi kendisine oluşan en eski metallerden bir tanesidir. Keşfedilme zamanı altın ve bakırla hemen hemen aynı zaman dilimlerinde gerçekleşmektedir.

CEVAP VER