Sahte Gümüş Takılar Nasıl Anlaşılır?

0
330

Sahte gümüş ile gerçek gümüşü ayırt etmek her zaman kolay olmayabilir. Gümüş takılar ve aksesuarlar kadınların yüzyıllardır vazgeçemedikleri arasında yer alır.

Gümüş Set Takı Modelleri

Gümüş kolyeler, gümüş yüzükler, gümüş küpeler, gümüş bileklikler, gümüş bileklikler, gümüş şahmeran modelleri ve gümüş halhallar zamansız ve klasik parçalar arasında yer alır. Gümüş modelleri tüm kıyafetler ile harika bir uyum sergiler. Fakat ne yazık ki bazı üreticiler sahte gümüş üreterebilmektedir. Sahte gümüş anlamanın yollarını bu yazımızda anlatacağız.

Gerçek gümüş takı nasıl anlaşılır?

gumus-kolye

Gümüşün gerçek olup olmadığını anlamak için gümüşün üzerinde bulunan ayar bilgisine bakmanızı tavsiye ederiz. Gümüşün üzerinde yer alan 925 ayar ibaresi uluslararası Sterlin Silver ölçütüdür. Bu ibareyi gördüğünüz her aksesuar gerçek gümüştür bundan emin olabilirsiniz.

Bunun yanı sıra orijinal gümüş ürünler zamanla renk değiştirir ve kararır. Bunun nedeni kimyası gereği kükürt ile tepkimeye giren gümüşün renk değişimine uğramasıdır. Gümüşün oksitlenerek kararmasını önlemek için gümüş aksesuarların kullanıldıktan sonra kutusuna hemen konulması gerekir. Böylece hava ile temas kesilir ve takıların ömrü uzar.

Sahte takıların özgül ağırlığı her zaman gerçek takılara göre çok daha hafiftir. Çünkü gerçek takılar madenden meydana geldiği için bir özgül ağırlığa sahiptir. Takıların genel ağırlığına göre gümüşün gerçek olup olmadığı anlaşılabilir. Gümüş alırken dikkat etmek ilerleyen zamanlarda sorun yaşamanıza da engel olacaktır. 

TEILEN
Önceki İçerik2015 Takı Setleri
Sonraki İçerikAltın Set Modelleri 2016

CEVAP VER