Kaplangözü Taşı Hangi Burcu Temsil Eder?

0
229

Takılarda sık bir şekilde kullanılan ve her bayanın dikkatini çekmeyi başardığı gibi erkeklerin tercih ettiği takılarda da öne çıkan kaplan gözü taşı hızla yaygınlaşmaktadır. Bu yüzden de taşın önemi dikkat çekmektedir. Simgelediği özellikler ve insan sağlığı için yararlı oluşları gibi sebeplerden ötürü taş herkesin kullanmak istediği ve merak ettiği taşlar arasındadır.

Kaplangözü Taşı Neyi Temsil Eder?

Kaplan gözü taşı aslında astım ve bağırsak hastalıkları gibi birçok sağlık sorunu için iyi gelen bir taş olmasına rağmen; ruhsal açıdan da yararları bulunmaktadır. Bazı kişiler fiziksel, bazı kişiler de ruhsal yönden sağladığı yararlar sebebi ile taşı tercih etmektedir. Ruhsal anlamda ise; bağımsızlığı temsil etmektedir.

Kaplangözü Taşı Hangi Burcu Temsil Eder?

Kaplan gözü taşını mutlaka kullanması gereken bazı burçlar bulunmaktadır. Her ne kadar erkeklerin astrolojiye ola inancı bayanlara göre az olsa bile; özellikle bazı burçlara kaplan gözü taşı tahmin edemeyeceğiniz kadar yarar sağlamaktadır. Taşın iyi geldiği burçlara değinmek gerekirse; ikizler, aslan, yengeç ve oğlak burçlarıdır, diyebiliriz.

CEVAP VER